sestdiena, 2017. gada 21. oktobris

Par odiozo PSRS simboliku

      2017.gada 21.oktobrī „Delfos” publicētā ziņa par Saeimas deputāta Igora Pimenova ierosinājumu atteikties no aizlieguma sapulces, gājiena vai piketa laikā izmantot bijušās PSRS simboliku rosina atgādināt, kas faktiski ir šī simbolika.
   Tagad, XXI gadsimtā, PSRS simbolika vairs nav tikai bijušās pasaules lielākās sociālistiskās valsts simbolika. Tagad šai simbolikai ir izteikti negatīva aura. Pie tam šo auru sagādāja pati PSRS ar tās vadošo politisko spēku PSKP un vadošo represīvo spēku VDK priekšgalā. Abu minēto spēku līderi ir radījuši PSRS simbolikai izteikti negatīvu auru ar savu šausmīgo rīcību valsts pastāvēšanas pēdējā posmā vārdā „perestroika”. PSRS simbolika tagad ir odioza simbolika. Šī odiozā simbolika tāpat kā jebkura odioza izpausme izraisa pret sevi negatīvu attieksmi, jo ir pretīga, atbaidoša un nevēlama.
   Patiesība par „perestroiku” un PSRS sabrukumu faktiski ir neticams un sirreālistisks sižets. PSRS sabrukumam grūti atrast precedentu cilvēces pagātnē. PSRS sagrāva tās politiskā elite, realizējot fantasmagorisku futuroloģisko projektu un noorganizējot unikāli rafinētu specoperāciju. PSRS elite Maskavā, gorbačovi, medvedjevi, izrādījās totāli deģenerāti.
   „Perestroika” ir reti nepatīkama izpausme arī tajā ziņā, ka spēj stimulēt visabsurdākās parādības,- šajā gadījumā pašiem savas simbolikas aizliegumu. Tas taču nav noslēpums, ka „perestroikas” rezultātā varu saglabāja PSKP un VDK laupītāji. Un, lūk, viņi savā unikālajā bezjēdzībā ir aizlieguši lietot simbolus, kuru mitoloģiskajā aizsegā realizēja „prihvatizāciju”, Latvijā izveidoja krimināli oligarhisku iekārtu ar noziegumu brīvību. Skaidrs, ka tāda tipa bezjēdzība nav apturama politiskā ceļā. Pimenova kungam to vajadzētu saprast.
   Tomēr pats galvenais ir kas cits. PSRS simbolika tagad vairs nav tikai PSRS simbolika, bet ir latviešu tautas bojāejas simbolika, pēcpadomju antropoloģiskās katastrofas simbolika. Skaidrs, ka šodien pret PSRS simboliku var izjust vienīgi naidu kā pret deģenerātu simboliku, krimināli oligarhiskās LR simboliku, šodienas masveida zagšanas simboliku.
   PSRS nevērtība drausmīgi izpaužas cilvēciskuma ziņā. Tagad mums ir jāņem vērā, ka PSRS izaudzināja veselu plejādi nacionālos noziedzniekus un nacionālos laupītājus ar Godmani, Repšu, Šķēli, Lembergu priekšgalā. Turklāt PSRS šausmīgās kroplības turpina atsaukties uz jaunajām paaudzēm, tās sagandējoši iemānot vulgārā pragmatismā, primitīvā karjerismā, bet sliktākais – alkātīgā masveidīgā zagšanā. PSRS karoga vicināšana Latvijas Republikā būtu stulba necieņa pašiem pret sevi un solidarizēšanās ar PSRS noziedzīgo mantojumu – krimināli oligarhisko „valsti”.

2 komentāri:

 1. Artūrs VLT.

  Biedrs Pimenovs, kā visi Saeimas deputāti deva zvērastu ievērot Satversmi!
  Bet kas notika? Satversme nedarbojas, jo deputāti to parkāpj!
  Zagšanas pie mums nav, tas ir komercija.

  Man ir radies priekštats, ka zagšana, vai deputātu vārdiem prihvatizācija ir komercnoslēpums.

  To kā valdošā kliķe apzog valsti - Valsts noslēpums, kuru piesedz tiesībsargājošās iestādes ar LPSR laiku ģenerālprokuratūru un jauveidotiem orgāniem, kā SAB un KNAB, kas nozīmē korupcijas novērošanas un atbalstīšanas nirojs.
  Kā Latvijas valstī iztika bes šiem veidojumiem???

  AtbildētDzēst
 2. Paldies par precīzo komentāru! Es par zagšanu savās esejās plašā nozīmē saucu jebkuru noziedzīgu darbību ar valsts naudu un mantu. Esmu to skaidrojis dažās esejās.

  AtbildētDzēst